HTML Dersleri

HTML Dersleri

Kodlama Vakti ekibi olarak , sizlere kodlamanın herkes tarafından öğrenilebilir olduğunu kavratmak amacı ile hazırladığımız ücretsiz eğitim serisi HTML Dersleri ile , Web Programlamaya ilk adımı atmış olacaksınız. HTML web sitesi oluşturmada temel yapı taşıdır. HTML ile oluşturduğumuz statik (sabit) sayfaları , CSS ile süsleyip , PHP ve ASPX gibi programlama dilleri ile dinamik bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Ama bir web sitesi oluşturmadan önce bilmemiz gereken ilk şey HTML kodlarıdır.

HTML internet üzerinde web sitesi oluşturmak için kullanılan betik bir dildir ve markup tag‘lardan (etiketlerden) oluşur. Öğrenmesi hayli basit olan HTML’de, tüm kodlama etiketlerden ibarettir. Kodlama vakti ekibinin hazırladığı bu eğitimde ;

  • HTML etiketlerinin neler olduğunu,
  • HTML etiketlerinin nasıl kullanıldığını,
  • HTML etiketlerinin hiyerarşik yapısını,
  • Temel düzeyde web sitesi yapımı,
  • HTML ile içerik oluşturma.

gibi konuları öğrenecek , eğitim sonlarında sizler için hazırlanmış olan Ders Sonu Testleri ile öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz.

HTML DERSLERİ SERİSİ

HTML Dersleri 1 – HTML Nedir ? Temel Kavramlar

Bu derste , bir web sitesi kodlamak için bilmeniz gereken temel kavramların neler olduğunu öğreneceksiniz ve ilk HTML sitenizi oluşturacaksınız.

HTML Dersleri 2 – Temel Etiketler ve Kurallar

Bu deste HTML Etiketleri Nelerdir ? , Temel HTML Etiketleri ve Kuralları gibi temel ögeleri öğreneceksiniz.

HTML Dersleri 3 – Paragraf / Link / Görsel / Başlık Etiketleri

Bu derste HTML’de Görsel – Link – Başlık – Paragraf etiketlerinin kullanımını öğreneceksiniz.

HTML Dersleri 4 – İçerik Etiketleri

Bu derste HTML’de İçerik oluşturmak için gerekli içerik etiketlerin kullanımını pekiştirip , web sitenizde ki içerik sayfalarını nasıl dizayn edeceğinizi öğreneceksiniz.

HTML Dersleri 5 – Belge Tipi Bildirimi (DOCTYPE)

Bu derste HTML’de kullanılan Belge Tipi Bildirimi (DOCTYPE) etiketinin ne olduğunu öğreneceksiniz.

HTML Dersleri 6 – Tablolar (Başlangıç)

Bu derste HTML’de Tablo kullanımı nasıl olur ? Tablolarla neler yapabiliriz ?  Tablolar nerede kullanılırlar ? gibi konuları  öğreneceksiniz.

HTML Dersleri 7 – Stiller (Styles)

Bu derste HTML’de Stil parametrelerin kullanımını öğreneceksiniz. Stil etiketleri ile site içeriklerini görsel olarak daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz.

HTML Dersleri 8 – Renkler (Colors)

Bu derste HTML’de Renklerin kullanımını öğreneceksiniz. Renk kodları ile web sitenizin görselliğini geliştirebilir ve göze hoş gelen siteler yaratabilirsiniz.

HTML Dersleri 9 – CSS

Bu derste HTML’de CSS kullanımını öğreneceksiniz. HTML ve CSS bağlantısını , HTML kodlarına CSS eklemeyi , stil şablonların kullanımını ve web site dizaynı için gerekli olan herşeyi öğreneceksiniz.

HTML Dersleri 10 – Bloklar ve Div Kullanımı

Bu derste HTML’de Blokları ve Div Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML Bloklar konusunu öğrenip, HTML’de Blok etiketlerinin en önemlisi olan div kullanımı , web sitesi dizayn ederken en çok kullanılan etiket olan <div>’lerin öneminden bahsedeceğiz.

HTML Dersleri 11 – Sınıflar (Classes)

Bu derste HTML’de Sınıflar (Classes) gibi konuları öğreneceksiniz. HTML ve CSS’de sınıflar konusunu öğrenip, etiketlerimize atadığımız sınıfların , stil şablonları üzerinden düzenlenmesini göreceksiniz.

HTML Dersleri 12 – ID KULLANIMI

Bu derste HTML’de ID Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML ve CSS’de ID konusunu öğrenip, etiketlerimize atadığımız ID’leri, stil şablonları üzerinden düzenlenmesini göreceksiniz.

HTML Dersleri 13 – Iframe KULLANIMI

Bu derste HTML’de Iframe Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML ve CSS’de Iframe konusunu öğrenip, web sayfamızın içerisine başka bir web sayfasını yayınlamayı ve gömmeyi öğreneceksiniz.

HTML Dersleri 14 – Javascript KULLANIMI

Bu derste HTML’de Javascript Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML’de Javascript konusuna gözatıp, HTML sayfalarımıza Javascript kodlarını nasıl dahil edeceğimizi öğreneceğiz.

HTML Dersleri 15 – Dosya Yolları (File Paths)

Bu derste HTML’de Dosya Yolları (File Paths) Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML’de Dosya Yolları konusuna gözatıp, HTML sayfalarımıza resim , video , müzik vb. dosyaları nasıl dahil edeceğimizi öğreneceğiz.

HTML Dersleri 16 – Formlar

Bu derste HTML’de Form Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz.HTML’in önemli bir konusu olan formlar konusunu öğreneceğiz.

SONUÇ

Bu eğitimleri tamamladıktan sonra , Temel düzeyde HTML bilgisine sahip olacaksınız. Öğrendiklerimizi ilerleyen derslerimizde üstüne koyarak ilerleyip , tüm eğitimleri tamamladıktan sonra ise profesyonel şekilde kendi internet sitenizi hazırlayabilirsiniz !

Tüm eğitimlerimiz ÜCRETSİZDİR !

Beğendiysen makaleyi paylaşarak destek olabilirsiniz!

4 Yorum

  1. Derslerin devamı gelecek mi ? HTML 8 adet dersten oluşmamalı devamınıda isteriz.

  2. pardon ama ben nereden başlıyacağımı bilemedimde yardımcı olursanız sevinirim emeğinize sağlık

Yorumlar Kapatıldı