ÜCRETSİZ HTML DERSLERİ SIFIRDAN İLERİ SEVİYEYE

HTML Dersleri

Kodlama Vakti ekibi olarak , sizlere kodlamanın herkes tarafından öğrenilebilir olduğunu kavratmak amacı ile hazırladığımız ücretsiz eğitim serisi HTML Dersleri ile , Web Programlamaya ilk adımı atmış olacaksınız. 

temel-html-dersleri-serisi

HTML web sitesi oluşturmada temel yapı taşıdır. HTML ile oluşturduğumuz statik (sabit) sayfaları , CSS ile süsleyip , PHP ve ASPX gibi programlama dilleri ile dinamik bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Ama bir web sitesi oluşturmadan önce bilmemiz gereken ilk şey HTML kodlarıdır.

HTML internet üzerinde web sitesi oluşturmak için kullanılan betik bir dildir ve markup tag'lardan (etiketlerden) oluşur. Öğrenmesi hayli basit olan HTML'de, tüm kodlama etiketlerden ibarettir. Kodlama vakti ekibinin hazırladığı bu eğitimde ;

  • HTML etiketlerinin neler olduğunu,
  • HTML etiketlerinin nasıl kullanıldığını,
  • HTML etiketlerinin hiyerarşik yapısını,
  • Temel düzeyde web sitesi yapımı,
  • HTML ile içerik oluşturma.

gibi konuları öğrenecek , eğitim sonlarında sizler için hazırlanmış olan Ders Sonu Testleri ile öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz.

SONUÇ

Bu eğitimleri tamamladıktan sonra ,

Temel düzeyde HTML bilgisine sahip olacaksınız. Öğrendiklerimizi ilerleyen derslerimizde üstüne koyarak ilerleyip , tüm eğitimleri tamamladıktan sonra ise profesyonel şekilde kendi internet sitenizi hazırlayabilirsiniz ! Tüm eğitimlerimiz ÜCRETSİZDİR !

1

HTML Dersleri 1 – HTML Nedir ? Temel Kavramlar

HTML Dersleri ile kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz ! Ama ilk önce HTML'i tanıyalım; HTML , CERN’de çalışan Tim Berners-Lee tarafından geliştirilen , 90’lı yıllarda ise adına HTML denilen bir web standartıdır.

DERSE BAŞLA
2

HTML Dersleri 2 - Temel Etiketler ve Kurallar

 Bu dersimizde HTML Etiketleri Nelerdir ? , Temel HTML Etiketleri ve Kuralları gibi temel ögeleri öğreneceğiz.

DERSE BAŞLA
3

HTML Dersleri 3 - Paragraf / Link / Görsel / Başlık Etiketleri

Bu derste HTML’de Görsel – Link – Başlık – Paragraf etiketlerinin kullanımını öğreneceksiniz.

DERSE BAŞLA
4

HTML Dersleri 4 – İçerik Etiketleri

Bu derste HTML’de İçerik oluşturmak için gerekli içerik etiketlerin kullanımını pekiştirip , web sitenizde ki içerik sayfalarını nasıl dizayn edeceğinizi öğreneceksiniz.

DERSE BAŞLA
5

HTML Dersleri 5 – Belge Tipi Bildirimi (DOCTYPE)

Bu derste HTML’de kullanılan Belge Tipi Bildirimi (DOCTYPE) etiketinin ne olduğunu öğreneceksiniz.

DERSE BAŞLA
6

HTML Dersleri 6 - Tablolar (Başlangıç)

Bu derste HTML’de Tablo kullanımı nasıl olur ? Tablolarla neler yapabiliriz ?  Tablolar nerede kullanılırlar ? gibi konuları  öğreneceksiniz.

DERSE BAŞLA
7

HTML Dersleri 7 - Stiller (Styles)

Bu derste HTML’de Stil parametrelerin kullanımını öğreneceksiniz. Stil etiketleri ile site içeriklerini görsel olarak daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz.

DERSE BAŞLA
8

HTML Dersleri 8 – Renkler (Colors)

Bu derste HTML’de Renklerin kullanımını öğreneceksiniz. Renk kodları ile web sitenizin görselliğini geliştirebilir ve göze hoş gelen siteler yaratabilirsiniz.

DERSE BAŞLA
9

HTML Dersleri 9 – CSS Kullanımı

Bu derste HTML’de CSS kullanımını öğreneceksiniz. HTML ve CSS bağlantısını , HTML kodlarına CSS eklemeyi , stil şablonların kullanımını ve web site dizaynı için gerekli olan herşeyi öğreneceksiniz.

DERSE BAŞLA
10

HTML Dersleri 10 – Bloklar ve Div Kullanımı

Bu derste HTML’de Blokları ve Div Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML Bloklar konusunu öğrenip, HTML’de Blok etiketlerinin en önemlisi olan div kullanımı , web sitesi dizayn ederken en çok kullanılan etiket olan < div >’lerin öneminden bahsedeceğiz.

DERSE BAŞLA
11

HTML Dersleri 11 – Sınıflar (Classes)

Bu derste HTML’de Sınıflar (Classes) gibi konuları öğreneceksiniz. HTML ve CSS’de sınıflar konusunu öğrenip, etiketlerimize atadığımız sınıfların , stil şablonları üzerinden düzenlenmesini göreceksiniz.

DERSE BAŞLA
12

HTML Dersleri 12 – ID Kullanımı

Bu derste HTML’de ID Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML ve CSS’de ID konusunu öğrenip, etiketlerimize atadığımız ID’leri, stil şablonları üzerinden düzenlenmesini göreceksiniz.

DERSE BAŞLA
13

HTML Dersleri 13 – Iframe Kullanımı

Bu derste HTML’de Iframe Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML ve CSS’de Iframe konusunu öğrenip, web sayfamızın içerisine başka bir web sayfasını yayınlamayı ve gömmeyi öğreneceksiniz.

DERSE BAŞLA
14

HTML Dersleri 14 – Javascript Kullanımı

Bu derste HTML’de Javascript Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML’de Javascript konusuna gözatıp, HTML sayfalarımıza Javascript kodlarını nasıl dahil edeceğimizi öğreneceğiz.

DERSE BAŞLA
15

HTML Dersleri 15 – Dosya Yolları (File Paths)

Bu derste HTML’de Dosya Yolları (File Paths) Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz. HTML’de Dosya Yolları konusuna gözatıp, HTML sayfalarımıza resim , video , müzik vb. dosyaları nasıl dahil edeceğimizi öğreneceğiz.

DERSE BAŞLA
16

HTML Dersleri 16 – Formlar

Bu derste HTML’de Form Kullanımı gibi konuları öğreneceksiniz.HTML’in önemli bir konusu olan formlar konusunu öğreneceğiz.

DERSE BAŞLA
17

HTML Dersleri 17 - Form Elemanları

Bu derste HTML’de Form Elemanlarının kullanımlarını öğreneceksiniz.

DERSE BAŞLA
18

HTML Dersleri 18 - Formlar Input Türleri

Bu dersimizde HTML Form'larda Input Türlerini öğreneceğiz.

DERSE BAŞLA
19

HTML Dersleri 19 - Formlar Input Parametreleri

Bu dersimizde HTML Form'larda Input Parametrelerini öğreneceğiz.

DERSE BAŞLA
Yukarı