CSS Dersleri

Kodlama Vakti ekibi olarak , Web Programlama derslerimizin devamı olan "CSS Dersleri" ile HTML kodlarınızı daha şık bir hale dönüştürecek ve göz alıcı websiteleri oluşturabileceksiniz.

Web programlama da HTML ile oluşturduğumuz sabit sayfaların stillerini ve düzenlerini Cascading Style Sheets , türkçesi "Basamaklı Stil Şablonu" , kısaltması ise "CSS" olarak tabir ettiğimiz bir betik dil ile sağlarız. Örnek vermek gerekirse, websitesinde bir yazının font büyüklüğü, font tipi ve rengi gibi bir çok durumu "CSS" ile çözeriz ve genel yapıda yazdığımız stilleri bir çok yerde kullanma imkanı buluruz. CSS, bir websitesi tasarlarken iş tasarrufu sağlar ve birden fazla web sayfasının düzenini aynı anda kontrol edebilmemize olanak sağlar. Kodlama Vakti'nin hazırladığı bu eğitimde ;

 • CSS'in ne olduğunu ve faydalarını,
 • CSS kodlarının işlevselliklerini ,
 • CSS seçicilerini,
 • HTML ve CSS'i nasıl birlikte kullanılacağını,
 • HTML ve CSS ile web sitesi tasarlamak

gibi konuları öğrenecek, eğitim içerisinde ki projeler ile kendinizi geliştirebileceksiniz.

CSS tamamen HTML üzerine yapılmış bir yapı olduğu için HTML bilmek gerekir. Eğer HTML konusuna çok hakim değilseniz, "Sıfırdan İleri Seviye HTML Dersleri" bu adrese göz atabilirsiniz.

Dersin Sonunda

Bu dersi tamamladıktan sonra, CSS ile tüm platformlara uyumlu akıllı websiteleri tasarlayabileceksiniz.Tüm eğitimleri tamamladıktan sonra ise profesyonel şekilde kendi internet sitenizi hazırlayabilirsiniz ! Tüm eğitimlerimiz ÜCRETSİZDİR !

Eğitim İçeriği

Eğitim CSS Dersleri
Kategori Web Programlama
Ders Adeti 52 Ders
Dil Türkçe
Güncelleme 10/2021

Eğitmen

Mahmut Mustafa Çetindağ

M. Mustafa Çetindağ

@mmcetindag

Merhabalar ben Mahmut Mustafa Çetindağ , 22 Temmuz 1995 Ankara doğumluyum. 2010 senesinden beri yazılım sektöründe çalışmalar yapmaktayım.

İşi gücü bilgisayar olan ama sosyalliğide bırakmayan, Bilgisayar bilimine ve Yazılım teknolojilerine meraklı olan , oyun sevdalısı ve fanatik GALATASARAY'lı biriyim.

Lise ve Lisans öğrenimimi bilgisayar bilimleri üzerine tamamlamış olup , şu sıralar bir çok proje ve yazılım geliştirme ile ilgileniyorum.

/ kodlamavakti

Eğitimi Youtube oynatma listesinden takip edebilirsiniz

Oynatma Listesine Git
 • HTML Dersleri

  HTML Dersleri Sıfırdan İleri Seviyeye

  Kategori Web Programlama
  Ders Süresi 19 Ders
  Dil Türkçe
  Güncelleme 12/2020
  Derse Başla
 • Java Dersleri

  Java Dersleri ve Nesne Yönelimli Programlama

  Kategori Programlama Dili
  Ders Süresi 125 Ders
  Dil Türkçe
  Güncelleme 09/2020
  Derse Başla
 • CSS Dersleri

  CSS Dersleri Başlangıçtan İleri Seviyeye

  Kategori Web Programlama
  Ders Süresi 49 Ders
  Dil Türkçe
  Güncelleme 10/2021
  Derse Başla